piątek, 17 lutego 2017

Jak rzuciłam palenie papierosów - Allen Carr

Witam dziś wam przestawię jak prosto rzucić pale papierosów . Potrzebne nam do tego będzie motywacja i książka Allen Carr "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" .Dwa lata już nie pale , gdyby nie ta książka pewnie bym dalej paliła i się męczyła z dolegliwościami palacza takich jak; kaszel , zmęczenie, niesmak jedzenia , sucha skóra i ta ciągła chęć zapalenia po której niby czułam się lepiej. Moi znajomi i rodzina nie wieżą ze przez książkę można rzucić takie silne uzależnienie, ja jestem przykładem ze można, tylko wystarczy chcieć . Sama nie wierzyłam ze przeczytanie tej książki możne mi pomóc. Czytałam na forach w internecie jak skutecznie rzucić papierosy i dużo osób pisało właśnie o tej książce . Myślałam co mi zaszkodzi przeczytać i spróbowałam , opłaciło się.




 Główna strona o tej książce http://www.allen-carr.pl/o-metodzie/#porownanie-skutecznosci

Zachęcam do przeczytana tej książki ponieważ  WARTO .

Co robią z nami papierosy?

Nikotyna odgrywa dużą role w badaniach nad funkcjonowaniu tkanki nerwowej. Stwierdzono m.in, że w zwilżonych roztworem nikotyny zwojach układu nerwowego wegetatywnego początkowonastępuje pobudzenie przewodnictwa, a potem jego hamowanie i wreszcie zniesienie. Podobnie jest z innymi układami. W korze mózgowej- początkowo nikotyna na krótko pobudza funkcje mózgowe (myślowe), potem je hamuje. Naczynia mózgowe- najpierw rozszerza, potem zwęża. Ciśnienie krwi - najpierw podnosi, potem obniza.
Po zapaleniu pierwszego papierosa ciśnienie wzrasta, naczynia mózgowe rozszerzają się , funkcje mózgowe są pobudzone. Następuje przepływ lepszego samopoczucia. Trwa to jednak krótko, gdyż po paru minutach zaczyna się okres hamowania, w czasie którego wszystkie oddziałują niekorzystnie. Palacz wtedy sięga po drugiego papierosa...Po następnych- zaczadzamy i zatruty przez nikotynę jest coraz mniej zdolny do myślenia. U palaczy stwierdzono ponadto zaburzenia koordynacji ruchowej, związane prawdopodobnie z większą pobudliwością i trudnościami psychicznymi w koncentracji. U palących sportowców obserwuje się więcej falstartów, palący uczniowie mają  na ogół gorsze stopnie od niepalących. Nikotyna osłabia wszystkie narządy zmysłów; czucia, węchu, smaku, wzroku i słuchu.






czwartek, 16 lutego 2017

AMOL - Rewelacyjny lek

Witam, nie od dziś wiadomo ze lek Amol jest znanym w całej Polsce środkiem na różne dolegliwości i nie tylko. Jako mała dziewczynka jeszcze pamiętam jak babcia mnie smarowała przy przeziębieniu, czy tez po jakiś stłuczeniach , a nawet jako krople przeciwbólowe na ból brzucha.Przyznam szczerze ze nie obejdzie się u mnie bez amolu , nawet wtedy kiedy jestem w ciąży, świetnie mi pomógł na problemy z zatokami .Smarowałam nim skronie i tył głowy ,za trzecim razem jakby ręką doją , chociaż przyznam ciężko było pozbyć się zapachu amolu na włosach ale wole to niż cierpieć albo brać jakąś chemie.
Amol jest alkoholowym wyciągiem z ziół leczniczych produkowanym przez niemiecką firmę w postaci kropli. Stosować z dobrym skutkiem można go na wiele dolegliwości. Pomaga przy niedomaganiach żołądka jelit takich jak wzdęcia, kolki jelitowe, dolegliwości trawienne i mdłości. Pomaga w dolegliwościach serca i krążenia na tle nerwowym, bezsenności i migreny. Łagodzi, nawet czasem usuwa nerwobóle reumatyczne i mięśniowe. Stosować go można także w przeziębieniach, grypie, zapaleniu oskrzeli i płuc oraz do pielęgnacji jamy ustnej. Uśmierza bóle dziąseł i zębów. Słusznie więc można amol można nazwać środkiem dość wszechstronnym natomiast nowy jest tu jedynie sposób przetworzenia ziół od dawna znanych i stosowanych o podobnych dolegliwościach. Korzystając ze starej recepty mnichów karmelickich, producent amolu w maksymalny sposób wykorzystał właściwości olejków eterycznych zawartych w korze muszkatołowca, kwiatach goździka, lawendzie, mięcie pieprzowej, cytrynie, cynamonie i melisie indyjskiej. Lecznicze działanie tych roślin większość z nas miała niejednokrotnie okazje wypróbować na sobie.
Juz nasze prababki nacierały skronie woda lawendowa, gdy bolała je głowa i żuły goździk przy bólach zębów. Wiedziały tez o tym, ze popularne przyprawy: gałka muszkatołowa i cynamon regulują procesy trawienne i poprawiają samopoczucie, cytryna i melisa indyjska działają bakteriobójczo, a mięta pieprzowa leczy dolegliwości żołądka i jelit.
Skoncentrowaniu w jednym wyciągu działania tych ziół amol zawdzięcza swoje ;cudowne; wielostronne zastosowanie i dlatego warto na pewno mieć go w domowej apteczce.

Fr. z książki "Domowy Poradnik Zdrowia'